Print

Rewal - O kąpielisku

Kąpielisko Rewal fot. Robert DajczakKąpielisko Rewal składa się z 300 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. Westerplatte w kierunku wschodnim do zejścia plażowego przy ul. Białej. W odstępach 100 m rozstawione są stanowiska ratownicze wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy obsługiwane przez trzy osobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Asekuracja” z Sosnowca. Doświadczeni ratownicy pełnia dyżury codziennie w godz. 10:00 – 18:00.

Przy kąpielisku zlokalizowana jest zjeżdżalnia plażowa oraz komercyjne tory wodne oferujące m.in. przejażdżki skuterami wodnymi, jazdę na banacie czy rejsy łodziami motorowymi i katamaranami.

Print

Rewal - Miejsca wykorzystywane do kąpieli

W Rewalu zlokalizowane zostały dwa miejsca wykorzystywane do kąpieli. 100 metrowy odcinek plaży na wschód od zejścia plażowego przy ul. Szczecińskiej wyposażony jest w wieżę ratowniczą z trzy osobową obsadą oraz 100 m odcinek plaży na wschód od zejścia plażowego przy ul. Różanej wyposażony jest w wieżę ratowniczą z trzy osobową obsadą „Ratownictwa Wodnego Asekuracja”.

Print

Rewal - Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą dotrzeć na plażę w Rewalu zjazdem technicznym w bazie rybackiej przy ul. Saperskiej lub podziwiać wspaniałe widoki z platformy widokowej przy ul. Westerplatte i tarasie widokowym przy ul. Klifowej.

Print

Rewal - Pies na plaży

Na terenie kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt w okresie od 1 czerwca do 30 września z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Są to oznaczone odpowiednimi znakami:

  • zejście nr 19 przy ul. Brzozowej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 100 m w kierunku wschodnim;
  • zejście nr 20 przy ul. Klifowej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 100 m w kierunku wschodnim;
  • zejście nr 26 przy ul. Szczecińskiej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 100 m w kierunku zachodnim.