Wysokie klify łagodnie przechodzące w wydmy, sosnowe lasy, bogate w jod powietrze oraz złote, piaszczyste plaże to bezsprzecznie największe atuty gminy Rewal. Nadmorski charakter turystyki wymaga ustawicznego podwyższania standardu plaż, tłumnie odwiedzanych w okresie letnim przez turystów. O jakości gminnych kąpielisk oferujących bezpieczny i zdrowy wypoczynek świadczy prestiżowy certyfikat „Błękitna flaga”, który od dwóch lat z rzędu otrzymało sześć miejscowości.

Poniżej znajdują się wszystkie artykuły działu PLAŻE, kliknij w kategorię (menu po prawej) aby uściślić tematykę.

Print

plaża

Dowodem nieustannie podnoszonej jakości wypoczynku na kąpieliskach jest coroczne uczestnictwo Gminie Rewal w międzynarodowym programie Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE)

Od 6 lat niebiesko- biała flaga powiewająca nad kąpieliskiem jest międzynarodowym symbolem najwyższej jakości usług i gwarancją bezpieczeństwa nad wodą. Spełnienie 27 rygorystycznych wymagań z czterech dziedzin tj: informacji i edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego, stanu jakościowego wody, bezpieczeństwa i organizacji usług uprawnia do aplikowania do tego prestiżowego wyróżnienie.

Print

Pobierowo - O kąpielisku

Kąpielisko Pobierowo fot. Robert DajczakKąpielisko Pobierowo składa się z 400 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. Jana z Kolna w kierunku zachodnim do zejścia plażowego przy ul. Mickiewicza. W odstępach 100 m rozstawione są stanowiska ratownicze wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy obsługiwane przez trzyosobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Romulus” z Nowogardu. Doświadczeni ratownicy pełnią dyżury codziennie w godz. 10:00 – 18:00.

Print

Pobierowo - Miejsca wykorzystywane do kąpieli

W Pobierowie zlokalizowane zostało jedno miejsce wykorzystywane do kąpieli. 100- metrowy odcinek plaży na wschód od zejścia plażowego przy ul. Ciechanowskiej wyposażony jest w wieżę ratowniczą z trzyosobową obsadą „Ratownictwa Wodnego Romulus”.

Print

Pobierowo - Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą dotrzeć na plażę w Pobierowie zjazdem technicznym przy ul. Jana z Kolna. W pobliżu zejścia usytuowany jest także parking dla pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne.

Print

Pobierowo - Pies na plaży

Na terenie kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt w okresie od 1 czerwca do 30 września z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Są to oznaczone odpowiednimi znakami:

  • zejście nr 32 przy ul. Granicznej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 100 m w kierunku wschodnim;
  • zejście nr 43 przy ul. Ciechanowskiej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 300 m w kierunku zachodnim.
Print

Pustkowo - O kąpielisku

Kąpielisko Pustkowo fot. Robert DajczakKąpielisko Pustkowo składa się z 200 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. Nadmorskiej w kierunku zachodnim do zejścia plażowego przy ul. Spacerowej. W odstępach 100 m rozstawione są stanowiska ratownicze wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy obsługiwane przez trzy osobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Romulus” z Nowogardu. Doświadczeni ratownicy pełnia dyżury codziennie w godz. 10:00 – 18:00. W pobliżu zejścia przy ul. Bałtyckiej zlokalizowany jest ogródek plażowy.

 

Print

Pustkowo - pies na plazy

Na terenie kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt w okresie od 1 czerwca do 30 września z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Są to oznaczone odpowiednimi znakami:

  • zejście nr 31 przy ul. Bałtyckiej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 100 m w kierunku zachodnim.
Print

Trzęsacz - O kąpielisku

Kąpielisko Trzęsacz fot. Robert DajczakKąpielisko Trzęsacz składa się z 200 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. kamieńskiej w kierunku wschodnim do zejścia plażowego przy ul. Klifowej. W odstępach 100 m rozstawione są stanowiska ratownicze wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy obsługiwane przez trzy osobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Asekuracja” z Sosnowca. Doświadczeni ratownicy pełnia dyżury codziennie w godz. 10:00 – 18:00.

Print

Trzęsacz - Usprawnienia dla niepełnosprawanych

Osoby niepełnosprawne mogą dotrzeć na plażę w Trzęsaczu zjazdem technicznym przy ul. Kamieńskiej lub podziwiać wspaniałe widoki z platformy widokowej przy ruinach zabytkowego kościoła.

Print

Trzęsacz - Pies na plaży

Na terenie kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt w okresie od 1 czerwca do 30 września z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Są to oznaczone odpowiednimi znakami:

  • nr 27 przy ul. Klifowej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 100 m w kierunku wschodnim;
  • zejście nr 28 przy ul. Klifowej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 200 m w kierunku zachodnim.
Print

Rewal - O kąpielisku

Kąpielisko Rewal fot. Robert DajczakKąpielisko Rewal składa się z 300 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. Westerplatte w kierunku wschodnim do zejścia plażowego przy ul. Białej. W odstępach 100 m rozstawione są stanowiska ratownicze wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy obsługiwane przez trzy osobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Asekuracja” z Sosnowca. Doświadczeni ratownicy pełnia dyżury codziennie w godz. 10:00 – 18:00.

Przy kąpielisku zlokalizowana jest zjeżdżalnia plażowa oraz komercyjne tory wodne oferujące m.in. przejażdżki skuterami wodnymi, jazdę na banacie czy rejsy łodziami motorowymi i katamaranami.

Print

Rewal - Miejsca wykorzystywane do kąpieli

W Rewalu zlokalizowane zostały dwa miejsca wykorzystywane do kąpieli. 100 metrowy odcinek plaży na wschód od zejścia plażowego przy ul. Szczecińskiej wyposażony jest w wieżę ratowniczą z trzy osobową obsadą oraz 100 m odcinek plaży na wschód od zejścia plażowego przy ul. Różanej wyposażony jest w wieżę ratowniczą z trzy osobową obsadą „Ratownictwa Wodnego Asekuracja”.

Print

Rewal - Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą dotrzeć na plażę w Rewalu zjazdem technicznym w bazie rybackiej przy ul. Saperskiej lub podziwiać wspaniałe widoki z platformy widokowej przy ul. Westerplatte i tarasie widokowym przy ul. Klifowej.