Trzęsacz  usytuowany jest na 15 południku który wyznacza czas środkowo-europejski. Odwiedzając tą niewielką miejscowość warto zobaczyć także kościół neogotycki, Multimedialne Muzeum na 15 Południku prezentujące losy kościoła na klifie, zespół pałacowo-folwarczny oraz spektakularny taras widokowy wraz z zejściem na plażę z którego podziwiać można ruiny. Poniżej wybierz atrakcję w Trzęsaczu i z sprawdź położenie na mapie.

Print

Kościół Neogotycki - Trzęsacz

Kościół Neogotycki - Trzęsacz fot. Robert DajczakBudowę kościoła rozpoczęto 26 sierpnia 1874 roku, szybkie tempo robót spowodowało że już 23 grudnia 1880 roku kościół został poświęcony i oddany do użytku wiernych. Większość wyposażenia nowo wybudowanego kościoła pochodziła z zamkniętej świątyni na klifie, między innymi kazalnica z 1646 roku, dwa dzwony, obraz olejny autorstwa Charlesa Pattisona, przedstawiający ruiny średniowiecznego kościoła na klifie.

Print

Multimedialne muzeum Na Klifie - Trzęsacz

W maju 2014 nastąpiło otwarcie Muzeum w Trzęsaczu w zupełnie nowej odsłonie. We współpracy z najlepszymi europejskimi specjalistami, w odnowionych wnętrzach, przygotowaliśmy dla Państwa nowoczesną, multimedialną ekspozycję, która zachwyci najbardziej wymagających gości.

Print

Platforma Widokowa - Trzęsacz

Platforma Widokowa Trzęsacz fot. Robert DajczakUmożliwia ona turystom oglądanie ruin gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy. Wcześniejsze tradycyjne, drewniane zejście zostało zdemontowane w celu umożliwienia przeprowadzenia prac zmierzających do zabezpieczenia ruin gotyckiego kościoła. Ze znajdującej się 20 m n.p.m. platformy można obserwować morze lub zejść na jego brzeg po ażurowych, stalowych stopniach. Projekt inwestycji przewiduje także miejsce na windę dla osób niepełnosprawnych.

Print

Wczesnobarokowy ołtarz z 1673 roku - Trzęsacz

Wczesnobarokowy ołtarz z 1673 roku - Trzęsacz fot. Robert DajczakBarokowy ołtarz autorstwa Joachima Sellina, Wilińskiego snycerza i malarza początkowo znajdował się w kościele gotyckim, po którego zamknięciu trafił do katedry w Kamieniu Pomorskim, gdzie przechowywany był do 2003 r. Aktualnie znajduje się w Trzęsaczu w kościele neogotyckim. Ten niezwykły zabytkowy ołtarz jest oprawą dla wyrzeźbionej sceny ukrzyżowania.

Print

Zespół pałacowo-folwarczny - Trzęsacz

Pałac w TrzęsaczuWzmianki o pałacu w Trzęsaczu pochodzą z początku XVII wieku i pojawiły się przy okazji pożaru który doszczętnie zniszczył budynek. Wkrótce von Flemmingowie na miejscu zgliszczy postawili nowy budynek. Pałac który obecnie możemy podziwiać pochodzi z drugiej połowy XVIII wieku. Pałac okolony jest rozległym parkiem w którym znajdują się zabytkowe lipy drobnolistne. Na jego terenie wciąż dostrzec można pozostałości starego ogrodu oraz. zabudowania inwentarskie.

Print

Quady - Trzęsacz

Jazda quadem to dobra zabawa dla całej rodziny na każdą pogodę, można ciekawie spędzić wolny czas razem ze swoimi pociechami. Rodzice mogą obserwować swoje dzieci podczas jazdy zza ogrodzenia lub razem z dziećmi cieszyć się jazdą na quadzie . Obsługiwane są również grupy zorganizowane: kolonie, obozy. Zapraszamy na tor do Trzęsacza.