Rewal znany jest z wielu ciekawych obiektów takich jak taras widokowy ulokowany w jego centrum, przy głównym zejściu na plażę. Będąc tam warto odwiedzić także Aleję Zakochanych z ławeczką Romea i Julii oraz Pomnik Rybaka znajdujący się niedaleko bazy rybackiej. Wybierz atrakcję w nadmorskiej miejscowości Rewal:

Print

Platforma widokowa z zejściem - Rewal

Platforma widokowa z zejściem  - Rewal fot. Robert DajczakNowoczesna platforma widokowa wraz z zejściem z której podziwiać można rewalską plażę została wybudowana w centrum miejscowości w 2009 r. Stała się ona początkiem przebudowy centrum Rewala i stanowi miejsce chętnie odwiedzane przez turystów szczególnie o zachodzie słońca.

Print

Wystawa Miniatur Kolejowych - Rewal


1-go Sierpnia 2016 w Rewalu ruszyła nowa atrakcja w regionie:

Wystawa Miniatur Kolejowych

Ekspozycja mieści się na pierwszym piętrze 

Dworca Wąskotorówki przy ulicy Dworcowej 21 w Rewalu.

Print

Rzeźba Rybaka - Rewal

Rzeźba Rybaka Rewal - fot. Agnieszka DajczakUsytuowana niedaleko bazy rybackiej w Rewalu, na miejscu dawnego ogródka jordanowskiego rzeźba nawiązuje do tradycji miejscowości. Rybołówstwo po dziś dzień stanowi główny zawód wielu mieszkańców Rewala, wykonywany z pokolenia na pokolenie.

Print

Aleja zakochanych i aleja różana - Rewal

Aleja zakochanych i aleja różana - Rewal fot. Agnieszka DajczakAleja zakochanych usytuowana jest wzdłuż morza i prowadzi do kolejnego tarasu widokowego. Najciekawszym elementem alei jest ławeczka Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży. W pobliżu znajduje się kolejne niezwykłe miejsce- aleja różana, znajduje się aż 148 gatunków róż.

Print

Zjeżdżalnie plażowe - Warto wiedzieć

Ciepłe, lecznicze kąpiele - rys. Robert M. Jurga realizacja CarboMediaW latach 20 XX wieku zarówno w Rewalu jak i w Niechorzu wybudowano na palach zakłady kąpielowe. Zakład przeznaczony dla mężczyzn znajdował się na zachód od obecnej przystani rybackiej, zaś zakład dla kobiet i dzieci na prawo od nowo wybudowanej platformy widokowej w centrum miejscowości. Drewniane budynki pełniły funkcje pomostów widokowych, przebieralni i przechowalni odzieży.

Print

Stacja radarowa Kruk - Rewal - Warto wiedzieć

Stacja radarowa Kruk - Rewal - rys. Robert M. Jurga realizacja CarboMediaDziś już możemy oglądać zaledwie pozostałości po stacji radarowej wybudowanej w połowie lat 40 XX wieku przez niemiecką marynarkę wojenną (Kriegsmarine). Nosiła ona nazwę Rabe (Kruk) od pierwszej litery nazwy miejscowości. Na wyposażeniu stacji znajdowało się stacjonarne urządzenie radarowe FuMG 65 „Würzburg Riese” wyprodukowane przez zakłady Telefunken. Średnica anteny osiągała 7,5 m.

Print

Hiszpan tzw. Plażowy Pałac

Hiszpan w Rewalu fot. Robert DajczakBudowa tzw. „Plażowego Pałacu” rozpoczęta została w 1900 r. przez Augusta Wendorffa. Do budowy wykorzystywany był piasek przewożony z plaży, dostarczany przez miejscowego chłopa Wilhelma Keuppa, który po wykonaniu usługi wystawił właścicielowi stosowny rachunek. Wendorff uznał go za zbyt wygórowany i odmówił zapłaty. Wkrótce sprawa trafiła do sądu. Wilhelm Keupp uzasadniał wysokość rachunku tym że zmuszony był przywozić więcej piasku, gdyż ten regularnie wywiewał wiatr. Niestety sąd nie uznał jego argumentów.

 

Print

Park Wieloryba

Park Wieloryba w Rewalu fot. Robert Dajczak

Zapraszamy wszystkich turystów do największej atrakcji o tematyce morskiej położonej w gminie Rewal. Główną atrakcją parku jest płetwal błękitny o długości 35 metrów oraz ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach.

W naszym parku znajdują się cztery różne krainy tematyczne stanowiące wspaniałe atrakcje dla dzieci i dorosłych:Print

Bajkowa chata

Bajkowa Chata w Rewalu, to nowo otwarte miejsce rozrywki dla całej rodziny. Gwarantujemy wiele mocnych wrażeń. Nasza Chata znajduje się na wjeździe do Rewala, tuż obok Parku Wieloryba i Hali widowiskowo – sportowej.