Niechorze atrakcje - Najbardziej znamiennym symbolem tej miejscowości jest 45-metrowa latarnia morska licząca 145 lat, na której szczyt prowadzi ponad 208 schodów. Odwiedzając Niechorze warto także odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego ze stałą wystawą eksponatów związanych z tradycją rybacką regionu oraz zabytkową zagrodę rolniczą z przełomu XVIII/XIX wieku. Wybierz poniżej atrakcję nadmorskiej miejscowości Niechorze:

Print

Muzeum Rybołówstwa Morskiego - Niechorze

Muzeum Rybołówstwa Morskiego - Niechorze fot. Robert DajczakPomysłodawcą utworzenia muzeum związanego z tradycją rybacką był Henryk Gmyrek rybak łodziowy z Niechorza. 21 listopada 1992 r. powołano specjalny Społeczny Komitet Organizacji Muzeum Rybackiego w Niechorzu, który rozpoczął działania mające na celu pozyskanie środków na realizację przedsięwzięcia. W gromadzeniu eksponatów pomogli m.in. lokalni rybacy, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Urząd Morski w Szczecinie, władze samorządowe oraz mieszkańcy.

Print

Baza Rybacka - Niechorze

Baza Rybacka - Niechorze fot Robert DajczakNa terenie Niechorza znajduje się jedna z dwóch baz rybackich funkcjonujących na terenie gminy Rewal, gdzie zakupić można od lokalnych rybaków świeże ryby. Malownicze kutry oraz ogorzałe twarze rybaków przypominają o długiej tradycji rybackiej regionu.

Print

Ciepłe, lecznicze kąpiele - Warto wiedzieć - Niechorze

Ciepłe, lecznicze kąpiele - As Pik  fot. Robert DajczakNie tylko w Rewalu popularność zyskały zdrowotne kąpiele w podgrzanej, morskiej wodzie. Ośrodek specjalizujący się w tego typu zabiegach znajdował się w budynku obecnego ośrodka wypoczynkowego As Pik na ul. Parkowej. Terapeutyczne kąpiele służyły przede wszystkim osobom cierpiącym na dolegliwości reumatyczne i choroby skórne i odbywały się w dużych wannach z ciepłą wodą czerpaną wprost z morza.

Print

Kanał Liwka - Niechorze

Kanał Liwka - Niechorze fot. Robert DajczakPierwotna nazwa kanału to Liebelose tłumaczona jako Lipowy Wąwóz. Kanał powstał na miejscu niewielkiego strumienia. Stanowi on naturalną granicę pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą. Najpiękniejszym odcinkiem kanału jest jego ujście bujnie obrośnięte rozłożystymi olchami.

Print

Niemiecki punkt obserwacyjno-pomiarowy - Niechorze

Niemiecki punkt obserwacyjno-pomiarowy rys. Robert M. Jurga realizacja carbomedia.plPodjęte przez Luftwaffe w latach 1936-1939 prace konstrukcyjne nad amunicją lotniczą do samolotów bojowych oraz nad tajnymi programami rakietowymi wymagały powiększenia obszarów poligonowych. Powołano do życia cały szereg doświadczalnych poligonów artyleryjskich i rakietowych oraz punktów obserwacyjno-pomiarowych wzdłuż całego wybrzeża Bałtyku. Jeden z takich punktów wybudowano w roku 1943 w Niechorzu pomiędzy latarnia morską a hotelem „Cafe Arkona.”

Print

Zagroda chłopska z przełomu XVIII i XIX w. Niechorze

Zagroda chłopska z przełomu XVIII i XIX w. - Niechorze fot. Robert DajczakZagroda przy ul. Ludnej to typowy przykład gospodarstwa agrarnego. O rolniczym charakterze zagrody, świadczą zabudowania gospodarcze jak obora, spichlerz, stajnie i chlew. Kompleks zabudowań, połączony wspólnym czterospadowym dachem, tworzy zamknięty czworobok, do którego można wejść przez drewniane wrota z małą furtką. Mieszkalna część zagrody, usytuowana była naprzeciwko bramy wjazdowej i zajmowała całe skrzydło czworoboku.

Print

Park Miniatur Latarni Morskich - Niechorze

Zapraszamy na wycieczkę do Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Nasi przewodnicy zapoznają Państwa z latarniami morskimi polskiego wybrzeża i ich niezwykła historią. Tylko u nas w jednym miejscu można podziwiać latarnie morskie, odwzorowane w modelach w skali 1:10 z niespotykaną wiernością i wykonane przy wykorzystaniu najnowszej techniki.

Print

Motylarnia pod Latarnią morską

MOTYLARNIA pod latarnią morską w Niechorzu,to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! Odkryj ten cudowny, zaczarowany świat. Zobacz jak z poczwarki wykluwają się barwne motyle, poznaj ich zwyczaje i dowiedz się jak niesamowite tajemnice kryją.

Print

Kolejka retro

Niewątpliwą atrakcją i uzupełnieniem oferty przewozowej Gminy Rewal jest ciuchcia „Retro“ czyli pojazd z dwoma wagonami kursujący między Rewalem i Niechorzem. Przystanki znajdują się w Rewalu (obok PKS) oraz w Niechorzu (okolice Latarni Morskiej oraz obok PKS). Atutem ciuchci jest to, że po wcześniejszym uzgodnieniu podjedzie pod wskazany adres o umówionej godzinie. Oferta dotyczy zarówno osób indywidualnych jak I grup zorganizowanych.