Print

Akcje edukacjne - Błękitny Bałtyk

WWF -  World Wildlife Fund WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działając od ponad 50 lat w ponad 150 krajach, WWF przyczynił się do ochrony wielu ginących gatunków zwierząt oraz cennych przyrodniczo miejsc na świecie. W Polsce WWF działa na rzecz ochrony rzek, lasów oraz zagrożonych gatunków, m.in. wilków, rysi, niedźwiedzi, a także żyjących w Morzu Bałtyckim fok i morświnów (tzw. gatunków parasolowych).

Print

Akcje edukacyjne - Sprzątanie Świata

Sprzątanie ŚwiataTO JUŻ DWUDZIESTE „SPRZĄTANIE ŚWIATA”! W TYM ROKU WSPÓLNIE "ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"! Pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na 3 tydzień września, czyli 20 - 21 - 22 września. Sprzątanie Świata jest międzynarodową kampanią odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września.

Print

Akcje edukacyjne - Czysty Bałtyk

VII. edycja akcji Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku po raz kolejny odbyła się pod hasłem: BAŁTYK TEŻ MOŻE...  ...być czysty  ...być bioróżnorodny   ...być pełen ryb. Do pobrania Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku 2013

Morze Bałtyckie jest jednym z najmłodszych mórz na świecie i jednocześnie jednym z najbardziej zanieczyszczonych. Czy mamy wpływ na to w jakim stanie jest nasze Morze? Statystyka jest dla nas bezlitosna - aż co drugi mieszkaniec zlewni Bałtyku to właśnie Polak.