Porządku i bezpieczeństwa w gminie Rewal broni wiele służb, których skład osobowy zwiększa się w lato będące okresem zwiększającej się liczby ludzi przebywających na jej terenie. Mimo stosunkowo niewielkiej liczby stałych mieszkańców w ciągu roku w gminie stacjonuje nie tylko Policja, ale także Straż Graniczna.

Poniżej znajdują się wszystkie artykuły działu BEZPIECZEŃSTWO, kliknij w kategorię (menu po prawej) aby uściślić tematykę.

Print

Ratownictwo Wodne

Ratownicy w Gminie Rewal fot. Robert Dajczak 

Gmina Rewal położona jest wzdłuż 18 km linii wybrzeża Morza Bałtyckiego. Piaszczysta plaża obejmuje 12 kąpielisk morskich administrowanych przez Urząd Gminy w Rewalu. Obszar kąpielisk łącznie 2 200 m wybrzeża strzeżone jest przez 3 profesjonalne firmy ratownicze: „Doran” Paweł Dorantowicz - Pogorzelica i Niechorze, „Asekuracja” Krzysztof Olkuszewski - Rewal i Trzęsacz, oraz „Romulus” Romuald Kowalski - Pustkowo i Pobierowo.

Print

Straż Pożarna

 

Straż Pożarna
tel. alarmowy 998

Ochotnicza Straż Pożarna w Niechorzu
ul. Kolejowa 20

Ochotnicza Straż Pożarna w Pobierowie
ul. Zgody 6

Print

Policja

 Policja - Gmina Rewal fot. Robert Dajczak

Komisariat Policji w Rewalu

ul. Mickiewicza 21
  - dyżurny tel. +48 91 38 52 861
  - sekretariat tel. +48 91 38 52 855

Print

Straż Gminna

 

Straż Gminna w Rewalu

ul. Mickiewicza 21 (budynek Policji)
tel./fax +48 91 38 49 030, 669 190 559
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Print

Straż Graniczna

 

Morski Oddział Straży Granicznej Placówka SG w Rewalu

ul. Dworcowa 2
tel. +48 91 38 77 620
Fax +48 91 38 77 625

Print

Bezpiecznie nad wodą

Bezpiecznie nad wodą Odpoczynek nad morzem to wspaniała rzecz. Słońce, plaża, atmosfera wakacji - łatwo zapomnieć, że woda, nawet ta z pozoru bezpieczna i spokojna, jest groźnym żywiołem. Dlatego nad morzem szczególne zadanie czeka opiekunów - nawet na chwilę nie wolno spuścić dzieci z oka. Jadąc nad morze warto zapamiętać - kąpać się, pływać i rozrabiać w wodzie można wyłącznie w miejscach dozwolonych. Najlepiej pod okiem ratownika. Nie wchodzimy do wody w pobliżu mostów, portów i przystani.

Print

Promocja - Uśmiechnięte wakacje to bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje w Gminie Rewal fot. Robert Dajczak„Uśmiechnięte wakacje to bezpieczne wakacje“ Wydarzenie ma za zadanie zapoznanie turystów ze wszelkimi zagrożeniami płynącymi z nieodpowiedzialnych i ryzykownych zachowań w czasie urlopu. W wydarzeniu biorą udział wszystkie służby dbające o bezpieczeństwo, takie jak: ratownicy wodni, straż gminna, policja, straż graniczna, straż pożarna, pracownicy ZORD.