Przetargi

W dziale tym znajdują się informacje dotyczące wszelkich formalności jakie należy dopełnić w czasie przygotowań do przetargu czy też po dokonaniu zakupu nieruchomości na terenie gminy Rewal. Znajda tu Państwo potrzebne dokumenty, wyjaśnienie procedur, warunki przystąpienia do przetargu oraz inne przydatne inwestorowi wiadomości pozwalające bez problemów dokonać wszystkich niezbędnych czynności urzędowych.

Poniżej znajdują się wszystkie artykuły działu ABC INWESTORA, kliknij w kategorię (menu po prawej) aby uściślić tematykę.

Print

Poradnik Inwestora

Podczas pierwszej wizyty w Gminie Rewal i po przedstawieniu wstępnej informacji na temat zamierzenia inwestycyjnego, otrzymają Państwo materiały zawierające dokładne informacje o terenach inwestycyjnych. Spotkanie może mieć różnoraki charakter. W zależności od potrzeby i propozycji inwestora w spotkaniu uczestniczy ze strony gminy, Wójt wraz z osobą merytoryczną, lub - jeśli jest taka potrzeba i życzenie inwestora, w spotkaniu mogą uczestniczyć przedstawiciele innych instytucji.

Print

Proces inwestycyjny

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia

 

Organ wydający:

Wójt Gminy Rewal

Urząd Gminy w Rewalu,ul. Mickiewicza 19, 72-344 Rewal

Print

Proces lokalizacji inwestycji

Gmina Rewal jest najmniejszą gminą województwa zachodniopomorskiego, usytuowana w jego północnej części nad Morzem Bałtyckim. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 41 km2. W skład gminy wchodzi siedem miejscowości: Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Śliwin, Trzęsacz, Pustkowo i Pobierowo, z których aż sześć znajduje się bezpośrednio nad morzem. Obecnie liczy ona około 3730 stałych mieszkańców. Największym atutem gminy jest ok. 18 km czystych, szerokich plaż których standard rok rocznie zostaje podwyższany oferując bezpieczny i zdrowy wypoczynek. O jakości gminnych kąpielisk świadczy prestiżowy certyfikat „Błękitna flaga”, który otrzymało już sześć miejscowości. Niezwykłe inwestycje, imprezy kulturalno-rozrywkowe i sportowe, dbałość o estetykę oraz atrakcyjne zabytki sprawiają że gminę co roku odwiedza ponad 1 300 000 turystów z Polski i zagranicy.

Print

Proces nabycia nieruchomości

  1. Nabycie nieruchomości gminnej

Zakup nieruchomości gminnej odbywa się w drodze przetargu nieograniczonego ustnego. Ogłoszenie o przetargu znajduje się na: stronie internetowej gminy, BIP, w prasie lokalnej oraz na tablicach ogłoszeń w siedzibie Urzędu. Po rozstrzygnięcie przetargu następuje zawarcie umowy kupna – sprzedaży. Umowa notarialna jest zawierana w ciągu 30 dni od rozstrzygnięcia przetargu.

Print

Prowadzenie i zakoczenie budowy

Zgłoszenie rozpoczęcia budowy.

 

O rozpoczęciu wykonywania robót budowlanych (wymagających pozwolenia na budowę) należy zawiadomić Nadzór Budowlany w terminie 7 dni przed zamiarem rozpoczęcia prac.

Do zgłoszenia należy dołączyć: